| JeffHardy2011 a întrebat:

Eu as vrea sa ma angajez dar nu stiu unde si daca pot.

Asa ca va pun 2 intrebari.

1. Pot sa ma angajez pe la 10 ani? (daca nu, pot pe numele parintilor?)

2. Unde ar fi cel mai convenabil salariu? (cel mai mare) PS sa fie doar pe weekend

Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti angaja legal, conform Codului muncii angajarea legala se poate face doar de la 16 ani si cu incuviintarea parintilor de la 15 ani. Numai bine!

| adriangabor92 a răspuns:

Doar de la 18 ani te poti angaja

| DakotaRoyse a răspuns:

Limita de vârstă minimă de angajare este 15 ani, cu acordul părinţilor, şi 16 ani fără acordul părinţilor.

| Chrysk2 a răspuns:

Pai ai putea sa cauti o firma de webchat(sau cum se numeste)

Ce vrei sa faci la varsta de 10 anisori? happy, in primul rand terminati scoala ia note mari si apoi te poti gandi la servici.
La 15-16 ani te poti angaja,cu jumate de norma,dar trebuie pile etc, dar la 10, nu...

| Kanghu a răspuns:

Freelancer

| Gumã a răspuns:

Nu,nu poti sa te angajezi, esti prea mica, Doar cand o sa-ti faci buletin poti sa te angajezi sa imparti pliante pe strada sau reviste in possta.

| Ana96_3682 a răspuns:

Ehe, si eu aveam vise de astea pe la 10 ani, independenta alea-alea...dar copile, traiete-ti viata, ce iti trebuie tie sa te angajezi? Sigur ca nu poti la 10 ani.

| Ramona_6382 a răspuns:

Nu ai cum sa te angajezi daca ai 10 ani.limita legala este de 16 ani si daca vrei sa te angajezi nu stiu ce ai putea face doar in weekend cred ca doar sa imparti pliantebig grinbig grin: cand ai sa mai cresti te poti angaja ca ospatar se castiga si bine.asta fac eubig grinbig grin:

| andreiandre a răspuns:

Daca vrei ceva serios nu prea poti. Dar ca sa nu te dezamagesc te poti duce sa imparti pliante sau flyere!

| alexa_1748 a răspuns:

Nu,nu te poti angaja de la 10 anilaughing