| razor10 a întrebat:

M-am apucat sa fac un server de sa:mp roleplay si am 2 probleme:
1)Am luat un gamemode de pe net (ca nu reuseam sa fac eu unu bun) si am incercat sa modific tote denumirile acelui server din gamemod (pawno), iar cand dau "compile" imi tot da eroarea cu "utils".Am downloadat de pe net "utils.inc" l-am inlocuit cu cel vechi modific din nou in pawno si imi da aceeas eroare "utils".Cum pot reusi sa modific gamemodul fara sa-mi apara acea eroare.
PS:Am mai incercat sa sterg "#include " dar apoi imi da eroare la urmatorul include...angry
2) Am luat un filescript "carownership" al lui Im_Bank intru pe server,creez niste masini, cand vad ca la masinile nepersonale si la unele masini de la factiuni imi apar cu "/v buy 0 (0 fiind pretul) si nu reusesc sa le conduc pana nu le cumpar.Cum pot scapa de aceasta chestie,vreau ca viitori playeri sa poata conduce masinile nepersonale fara sa le cumpere si cei din factiuni (mafii, TCC etc) sa nu-si cumpere masinile factiunilor respective.

3 răspunsuri:
| AnimeKid a răspuns:

Salut, #include e un limbaj al lui Pawno de includere! daca il stergi ceea ce e scris nu se va include si sigur ca iti va da error! Dar mai bine scripteazati modul tau si nu vei avea probleme big grin

| Anonymous112 a răspuns:

Iti recomand sa il hostezi, pe pc de multe ori este buguit.

| LaurBNS a răspuns:

Vă aşteptăm pe www.kronex.ro! Server SA:MP RPG.KRONEX.RO!

Întrebări recente