| Angel1997 a întrebat:

Stii niste tehnici de aparare?
Nu ca nu as vrea sa devin cea mai periculoasa din scoala doar ca am nevoie sa ma apar doar pentru ca unele persoane nu ma lasa in pace
P.S :sunt bune videoclipuri sau sfaturi orce

2 răspunsuri:
| Windswept a răspuns:

Bullying girls? Eww.Eu in 5-8 imi amintesc ca daca fetele erau agasate mergeau la diriginte, sau la director dar ma rog fiecare scoala difera.Deci daca e inauntrul scolii cel mai bine e sa rezolvi cu forta psihica, nu cu cea fizica. Daca e in afara scolii, atunci ori ar trebui sa mergi la un curs de autoaparare pentru incepatori, ori cred ca am niste videoclipuri.dar nu prea poti invata arte martiale de pe net, parerea mea.
http://www.youtube.com/watch?v=bT846dqleq0 vezi ca mai sunt si langa mai multe videoclipuri, se numeste aikido si are tehnici DOAR de aparare. Daca esti atacata de la distanta, ia cea mai apropiata piatra.

| expander91 a răspuns:

Scrie pe youtube sistema spesnatz, sunt niste tehnici de autoaparare de la rusi. Sau Vladimir Vasiliev. Sunt un pic dure dar...ca sa nu fie nicio neintelegere, nu apelezi la bataie, ci pur si simplu ignorai