| denis988 a întrebat:

Cine imi poate da niste videoclipuri cu tehnici de auto-aparare sau antrenamente de box.

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Man, degeaba, fara muschi nu poti sa dai tare, sau sa te eschivezi, nu zic ca trebuie sa fie in exces, dar mai intai fa vreo 2 luni sala, uitate la meciuri de box, intreaba colegi, nu mai te plange, ca iti influentezi pshihicul sa acepte ca esti un vagin cu nume de Denis, incearca sa schemi pe cineva cu o experienta sa te apere, fiindca daca esti tu vs unu de 18 ani bine facut si cu lectile de aparare vei avea deficultate, in schimb cand esti bazat, nu se ia nimeni de tine, chiar daca tu doar dai aparenta de bazat, chestile alea cand te feresti si te muti acolo si acolo etc..., alea trebuiesc invatate dupa schema si nu sunt bune in ziua de zi cu zi, eu am un coleg care face de 5 ani may tay sau ceva de genu si odata a venit la mine in ring ( eu fac box ) si l-am batut, el cu artele lui, facea schemuse, eu pac una la ficat, el se invartea, eu pac una la fata, nu sunt asa bune artele martiala daca nu stii sa le folosesti, nu te ajuta boxul daca nu ai acea sclipire pentru box si pentru bataie

Răspuns utilizator avertizat
| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru denis988):

Si cu ce greutati faci acasa?, vr un program sau ai deja?, ca iti pot face eu rost de un program, azi, pe la ora 18 happy

Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

1. Impingeri cu bara ( culcat ) 4 seri x 10 ridicari
2. Fluturari cu ganterele ( culcat ) 3x10
3. Fluturari cu ganterele lateral ( in picioare ) 3x10
4. Ramat vertical cu bara 3x10
5. Tractiuni la helcometru fata 3x10 spate 3x10
6. Biceps cu bara 3x10 si cu gantere 3x10
7. Triceps cu bara din culcat 3x10 si cu gantere 3x10 ( pe fiecare mana )
8. Genoflexiuni cu bara 3x10
9. Gambe la aparat 3x 20
10. Abdomen la plan inclinat 3x10
Cam asta fac eu + cateva suplimentare, dar nu stiu cum se numesc

| shubaduba a răspuns (pentru cammm):

Http://www.youtube.com/watch?v=f9Zd0wfXgbA&feature=related
man aici nu conteaza masa musculara sau forta cum spun altii...tot ce conteaza e cum lovesti si cel mai important:cu o viteza cat mai mare.bafta.Funda?

| SuciuFlo a răspuns:

Se pare ca ai ajuns sa ai probleme...te inteleg perfect si eu am cautat astfel de videouri...dar mi sa recomandat sa ma apuc de autoaparare..si m-am inscris la un curs de lupte de strada si karate daca vrei sa inveti sa fi stapan pe tine iti recomand sa faci cam jumate de an de Shotocan ajuta ff mult puppy dog eyes