| Ripqer a întrebat:

va rog ajutati-ma:
Am o mica problema: am incercat sa bag niste poze dupa card pe pc si imi da o eroare : the specified path does not exist check the path and then try again va rog ajutati-ma ca am amintiri, poze, iregistrari etc, etc Va rog, va rog, va rog...

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

L-ai lasat sa scaneze complet? Daca ai salvat pozele in format chk este de ajuns sa le redenumesti in.jpg. Deci in loc de.chk scrie.jpg.

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Explica cand iti apare eroarea asta! Cardul este recunoscut de pc?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Ripqer explică (pentru neluL):

Pai faza e ca l-am bagat in pc cu ajutorul card reader si nu ma mai lasa sa le vad si cand dau click pe o ''fila alba'' imi da eroarea asta te rog ajuta-ma

| neluL a răspuns (pentru Ripqer):

Incearca cu USB Show pe care il descarci de aici http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/USB-Show.shtml Trebuie doar sa conectezi card reder-ul la PC, deschide programul, da click pe butonul -> Recovery the hide files, selecteaza unitatea pe care doresti sa o scanezi si click pe butonul OK pentru a incepe procesul de recuperare.

| Danzell a răspuns (pentru neluL):

Oare daca ar incerca cu soft de recuperare gen Recurva ar merge?

| Ripqer explică (pentru neluL):

Am reusit sa recuperez ceva dar le da in format CHK cum le pot trece in formatul normal?

| neluL a răspuns (pentru Danzell):

Cred ca da, sunt multe softuri de recuperare! Poate incerca! Un soft special pentru poze este si Tenorshare Card Data Recovery. http://www.pefelie.net/......-formatat/

| Ripqer explică (pentru neluL):

Nu mai conteaza m-am descurcat, sa spun ca esti un salvator si o persoana incredibila ar fi o insulta, iti multumesc din inima pentru ajutor.

| neluL a răspuns (pentru Ripqer):

Cu placere! wave bye, bye

| neluL a răspuns (pentru Ripqer):

L-ai lasat sa scaneze complet? Daca ai salvat pozele in format chk este de ajuns sa le redenumesti in.jpg. Deci in loc de.chk scrie.jpg.

| Danzell a răspuns:

E problema de formatare a cardului.
daca le poti copia pe un alt suport decat calculatorul, formateaza cardul din windows si incearca din nou

| Ripqer explică (pentru Danzell):

DA problema e ca nu le pot copia ca altfel m-as fi descurcat dar sunt pe card si ma tem sa nu le pierd ca s-ar putea sa imi ceara formatarea cardului fara drept de apel

| EdiC a răspuns:

E problema de formatare a cardului.
daca le poti copia pe un alt suport decat calculatorul, formateaza cardul din windows si incearca din nou

| Danzell a răspuns (pentru EdiC):

Why the F imi copiezi raspunsul esti papagal?