| ALIN15MW a întrebat:

Salu TPU. Cum dau remove la toate update-urile. M-au prins aia ca folosesc windows copiat si acum imi trebuie sa sterg updateurile. Cum le removez?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Care aia?
Bill Gates, Paul Allen, Steve Ballmer?
Nu le-ai "batut" obrazul :
Hai bai, se mai intampla si d-astea...
Vreti sa cumpar de la voi originalul?

| Shaddar a răspuns:

Nu te-a prins nici dracu, cand faci update sunt unele masuri de siguranta impuse de Microsoft.Iti verifica licenta, chestii de genul asta.Si din cauza asta, cand ai facut update, ai primit mesajul ala ca ai o copie piratata de Windows.Nu le dai remove, ca nu se intampla nimic.Ori treci peste protectie, ori reinstalezi Windows-ul, dar o varianta buna.WGA iti verifica checksum-ul de la BIOS, cheia de validare de la Windows, constructorul pc-ului si altele.Deci ori gasesti ceva ce merge pentru a trece peste validarea asta ori cumperi un Windows.

| daniel11 a răspuns:

Cine te'a prins ma extraterestrii?laughing