| aBunnyMind a întrebat:

Folosesc comodo internet security premium 5.8 si mi-a detectat un virus, toate bune dar cand am dat remove (clean la ei) mi-a dat o eroare cum ca nu se poate sterge! Sa vorbesc cu LiveSuport. Am incercat sa dau repair la program dar butonul lipseste. Am mai incercat sa-l reinstalez dar tot asa face! Am Windows 7 Home Premium original cu update-urile la zi...
Funda la cel care ma ajuta sa rezolv problema!

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Nu stiu foarte multe de antivirusul de la comodo...am citit acum pe net cum ca punctul sau slab este tocmai curatarea pc-ului.
"Nu are dezinfectie pentru virusii de tip file infector. Ii sterge pur si simplu, ceea ce poate duce la imposibilitatea utilizarii PC-ului."
"Ce nu face Comodo, nu va dezinfecta un PC deja compromis, insa din moment ce-l protejeaza atat de bine, nu prea va fi nevoie de asta."
Daca virusul sa legat de o fila importanta din windows si antivirusul incearca stergerea acesteia normal ca da eroare...
Ce sa iti propun...am o lista de antivirusuri si moduri de obtinere a licentei dar inca nu sunt sigur care din ele o sa iti rezolve problema, totusi o sa iti las lista pe privat.Mai poti incerca si o scanare cu Malwarebytes Anti-Malware.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Elimina acel antivirus ca nu e bun de nimic si instaleaza microssoft security essentials: http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows/products/security-essentials

| Anonymus314 a răspuns:

Ia-ti alt antivirus, pana atunci sterge acel virus cu unlocker.