| Darius9 a întrebat:

Acum aproximativ o luna mi-am cumparat o geaca de fas cu puf, iar din neatentie am agatat-o, si s-a "sfasiat" putin. Ce imi recomandati sa fac astfel incat sa nu fie prea vizibil?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Depinde de locul unde-i agatata; daca e pe maneca sau pe piept,merge cusuta o emblema,daca nu trebuie mers la croitoreasa sa gasesca o modalitate sa o reapare:face un pliu fals sa piteasca ruptura si un altul in cealalta parte a gecii, sa fie simetric, sau ii aplica tot in"oglinda" piele, trebuie vazuta, mi-e greu sa spun din descriere cum ar merge reaparata. Sper sa iasa bine.happy

| Darius9 explică (pentru Mihaela1964):

Este o taietura scurta pe maneca dreapta a gecii pe partea din interior.

| Darius9 explică (pentru Mihaela1964):

"Taietura" este pe maneca dreapta a gecii.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Darius9):

Cred c-am inteles unde e.Nu merge sa o repari acasa cred.Trebuie sa mergi cu ea la o croitoreasa si o va repara, sunt convinsa.

4 răspunsuri:
| Darius9 explică:

Mentionez ca ruptura este pe maneca dreapta a gecii.