| DanY_9047 a întrebat:

Salut, am 12 ani si nu am ce face in timpul liber') ma plictisesc imi dati si voi citeva idei?

Răspuns Câştigător
| MiiMii a răspuns:

Citeste
Deseneaza
Picteaza
Mergi afara cu prietenii, la un suc.
Daca bunicii tai stau aproape ii poti ruga pe parinti sa te lase sa mergi in vizita la ei
Mergi la unchi/matusi/veri/prieteni in vizita, iti trece timpul mai repede :d
Daca ai un parc aproape, sau macar daca sunt strazile din imprejurimi asfaltate poti merge sa te plimbi cu rolele
Vorbeste si roaga.ti parintii, daca dispun de bani, sa.ti faca abonament la un bazin / o sala de aerobic [exercitiile de cardiosunt foarte bunee si iti fac foarte bine chiar daca nu ai probleme cu greuatea.]
Invita 2-3 prietene la tine si daca te lasa parintii puteti face impreuna pizza, clatite...[sau o poti invita doar pe cea mai buna prietena si poate dormi la tine peste noapte, daca parintii vostrii sunt de acord.]
Ajut.o pe mama ta la curatenie/gatit. O va bucura mult.
Cand mama ta si/sau tatal tau sunt liberi ii poti intreba daca vor sa mergeti in oras, la un film.eu am 16 ani si inca mai ies cu mama si tataa la film happy.

Si sunt multe multe alte lucruri de facut :* iti trebuie doar putina imaginatiehee hee Pupici :*

4 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Poti face bratari ale prieteniei,sa te uiti la tv,sa citesti, sa desenezi, sa asculti muzica etc.

| Andra_8863 a răspuns:

Daca ai frati sau surori sa te joci de pe miniclip.com :forest temple, light temple sau daca nu poti sa dai la google si sa scrii forest temple 3! Joaca placuta!

| Br3aK a răspuns:

Salut,in timpul liber te poti juca la calculator,poti citi o carte,te uiti la tv.,iesi cu prietenii, te joci pe afara, asculti muzica faci ce iti place

| DanY_9047 explică:

Mersi_ador