| Fefe2009 a întrebat:

Dati-mi niste idei grozave ce as putea face in timpul liber adica atunci cind ma plictisesc?

Răspuns Câştigător
| LalaBandFan21 a răspuns:

1. Uită-te la un film. Recomand unul de acţiune, groază, sau SF.
2. Ieşi afară.
3. Uită-te la filmuleţe cum să creezi decoraţiuni (de sărbători).
4. Scrie despre viaţa ta, fă-ţi un jurnal.
5. Cheamă un prieten la tine.
6. Fă multe challenguri. De exemplu: i-a o linguriţă de scorţişoară, ghiceşte melodia, leagă-te la ochi şi machiază-ţi prietenul etc.
7. Descarcă-ţi un joc de strategie (World of Warcraft), sau unul legat de viaţa noastră (IMVU).
8. Răspunde la întrebări pe TPU.
9. Fă farse la telefon. (chiar dacă nu e frumos, e amuzant)
10. Fă un scurtmetraj cu ce cameră prinzi. A unui telefon, tabletă, laptop, aparat foto-video etc.
11. Uită-te la vlogg-uri. Pe mine mă distrează. (Tequila, Oreo Vlogg, Zmenta etc.)
12. Citeşte poveşti cu personajele tale preferate dintr-un film pe Facebook. Mulţi deschid pagini gen: Lala Band Poveşti, The Vampire Diaries Poveşti, 1D Poveşti, Violetta Poveşti. Şi sunt interesante.

Sper că te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Sa descarci un film sau sa te uiti online, sa iesi pe afara cu prietenii, sa te joci un joc pe calculator(transformice) sau pe telefon(candy crush, zombie tsunami, flappy bird, etc) sa descarci un serial(gossip girl, the vamipre diaries, pretty little liars, etc) sa stai pe TPU sa raspunzi la intrebari laughing sa vorbesti pe chat cu cineva, sa te uiti pe youtube la tutoriale despre machiaj, coafuri, unghii, la satana, pewdiepie, etc.

| bluepriest a răspuns:

Sa iesi la un suc, sa te uiti la filme/anime, sa compui piese, sa desenezi, sa asculti muzica si multe altele

| Euomida a răspuns:

Stai pe omegle