| BrianSpilner a întrebat:

Am 19 ani si recent m-am apucat sa beau bere, pana acum pot spune ca nu am incercat prea multe beri, dar preferatele mele sunt Heineken si Corona. As dori sa-mi dati alte exemple de bere sa incerc.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia fara alcool e excelenta din Germania are un gust bun

| BrianSpilner explică (pentru mgtow):

Si cade foarte bine in timp ce conduci

| mgtow a răspuns (pentru BrianSpilner):

Eu pe tir imi aprovizionez destule dar aia nazista e cea mai buna la gust si calitate 0.0% nu tiganii cu alcool si spirt

| RAY a răspuns:

Http://www.berigermane.ro/
eu unu recomand berea neagra e mult mai sanatoasa si are un gust deosebit, isi recomand sa incerci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea sunt beri de duzina. Iti recomand sa incerci berile belgiene, ale cu adevarat sunt niste bauturi rafinate.

| NLS a răspuns:

Am baut pentru prima data Heineken prin 2011. Si atata a fost, de atunci nu-mi mai trebuie altceva.
In afara de Ursus, Carlsberg si Stella Artois...
Insa cele 3 straine sunt beri mai rafinate, nu material de bagat in tine cu lazile, pana cazi lat.

| suntserios a răspuns (pentru NLS):

Tot ce ai enumerat tu sunt beri de duzina de bagat in tine. Berile cu adevarat rafinate sunt alea belgiene, nepasteurizate eventual si facute in berarii mici nu hale industriale.

| NLS a răspuns (pentru suntserios):

Lasand la o parte ca Stella Artois are radacini belgiene, n-am baut bere "belgiana, nepasteurizata", dar am avut sansa sa beau o data bere olandeza, (din comert, era la doza) si a fost cu adevarat altceva... mai presus decat orice Heineken.
Importa tu in Romania berea de care zici, si promit ca doar asa ceva mai cumpar.

| suntserios a răspuns (pentru NLS):

Gasesti beri belgiene prin supermarket. Nu cele mai ce, dar gaseste Duvel, westmalle, La Chouffe, Leffe, Kasttel

| Donsavas a răspuns:

Nu cred ca vrei sa încerci si niste pastile la bătrânețe.

| Claxon987 a răspuns:

La varsta ta e usor sa devii dependent si nu e de gluma cu asta, mai bine treci pe suc de orice fel

| Skyfest a răspuns:

Ce tip-uri de beri it plac, amare, dulcii?