| sorin001 a întrebat:

Salut am o intrebare cum reglez luminozitatea ecran in linux mint? de la butoane nu merge. nici din setari nu merge?

3 răspunsuri:
| Claunicks a răspuns:

Tastand in terminal codul, xgamma -gamma 1.5 asa crestem luminozitatea,
iar ca sa o dam la normal, tastam codul, xgamma -gamma.75 sau ce valoare vrei tu 76, 80, 99 etc

| Claunicks a răspuns:

Tastand in terminal codul, xgamma -gamma 1.5, crestem luminozitatea,
iar ca sa o dam la normal, tastam codul, xgamma -gamma.75 sau ce valoare vrei tu, 75, 76, 80, 99

| Claunicks a răspuns:

Vad ca am postat un raspuns de doua ori.
Poti incerca si asa...Instalezi Xcalib(ubuntu software center) si te uiti la video-ul de aici
http://www.youtube.com/watch?v=A9xsvntT6i4