| coco4782 a întrebat:

Am o problema in gasirea driverului placii video nVidia, am gasit cu greu pe nvidia.com driverul potrivit, dar dupa ce il instalez, e ok pana la un moment dat pana cand nVidia Control Panel dispare din lista care apare apasand click dreapta pe desktop.
Sa fie oare driverul nepotrivit?
Ma ajuta cineva cu rezolvarea?

Răspuns Câştigător
| cine1cine a răspuns:

În primul rănd intri pe pagina oficială http://www.geforce.com/ apoi intri la drivers, sper să te ducă capul să gasești drivers, apoi după ce apeși pe drivers, apeși pe Auto-Detect Your GPU, vezi ca este jos, aproape in josul paginii, o să te pună să rulezi java, deci va trebui să ai instalat java, apoi iți va da automat driverul, il downladezi și cu asta basta. Apoi intri in control panel si acolo găsești iconița cu NVidia, o vei pune pe desktop si cu asta basta, eventual poți deschide control panelul ce aparține de NVidia și setezi acolo să iți apară unde mai vrei tu iconița NVidia!