| Ionutz_9547 a întrebat:

Salut am procesor Intel(R) core i3 CPU M 370 @ 2. 40GHz (4CPUs), ~2. 4GHz, 4GB Ram [merge doar cu 2], placa video Intel(R) HD Graphics (1 GB), si windows 7, am luat assassin's creed brotherhood, si imi merge foarte greu, ce as putea sa fac sa imi mearga normal/bine? Funda big grin

5 răspunsuri:
| cristianfrunza a răspuns:

Sa iti schimbi placa videobig grin, nu este stralucita deloc, iti recomand un ATI sau nVidia, bafta

| hSh3ad a răspuns:

E de la placa video.
Și eu am Intel HD Graphics și nu merge niciun joc cu cadre stabile.

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Buna. Eu sunt impatimita jocurilor, si am cam avut aceleasi probleme ca si tine. Nu iti merge deoarece ti-ar trebui windows XP. Incearca sa iti instalezi un al doilea sistem, un xp sp2 eventual, si iti va merge. In cerinte, mai scrie de altfel ca ar trebui un procesor de 2.66 Ghz, ceea ce ar putea fi o problema, chiar daca ai quad core sau nu, jocul e "setat" sa iti citeasca calculatorul pentru strict un dual core de 2.66 Ghz. Sper ca te-am ajutat. Numai bine!

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Aa, acum am vazut. Iti trebuie 3GB Ram... Tie iti merge cu 2. Asta ar mai putea fi dealtfel o problema.

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Incearca sa iti faci update la DirectX9, asta ar putea sa mearga. Cat despre memoria RAM, acolo n-ai ce face. La fel si cu procesorul de 2. 4Ghz. Dar iti mai poti instala un WinXP 32.