| cssmirel a întrebat:

Am si eu niste intrebari...
Pot folosi un sprey oarecare pe post de sprey paralizant si care sunt efectele. sa nu ramana omu cu sechele?
Si inca o intrebare
Daca ma prinde politia cu sprey paralizant la mine ce imi face? (mentionez ca sunt minor)

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Orice spray cu alcool daca il pulverizezi cuiva in ochi, are efecte neplacute si ustura.Sau...daca vrei sa fi intr-adevar rau, foloseste spray pentru gandaci! Acuma, fara gluma, se gasesc sprayuri de autoaparare cu pulbere de piper(eu am avut si se numea "defender"), ca si cele contra animalelor! Acestea nu sunt ilegale. Ii ustura ochii dar nu este permanent si ai timp sa fugi!

| fif2002 a răspuns:

happy nu poti folosi spray oarecare, nu are efect iritant.
Cauta un magazin care vinde sprayuri si intreaba acolo care sunt conditiile de utilizare (din cate stiu eu ai voie cu sprau paralizand daca il folosesti doar pentru autoaparare)

| maduts a răspuns:

Nu ai cum sa folosesti un spray normal pe post de spray paralizant, are alte efecte diferite de cele ale unui spray paralizant.
ia`ti un spray paralizant ca nu costa mult, cunosc pe cineva care si la luat din magazin cu 15 roni.
nu stiu daca politia poate sa-ti fac ceva...
bafta:*

| Tom a răspuns:

Nici nu stiu daca baietii au voie cu spray paralizant la ei mai ales ca esti si minor. Fetele sunt mai lipsite de aparare ele au voie sa poarte unu in poseta.Nu inteleg totusi la ce va trebuie spray paralizant? Nu aveti mani picioare nu sunteti barbati sunteti femei sa umblati cu spray paralizant la voi?
Efectele la spray paralizat sunt ca acea persoana la care i dai in ochi cu asa ceva nu va mai vedea 5-10 min nimic nici nu v-a mai putea sa deschida ochii si il vor ustura groaznic, atat ochii cat si fata dar ochii in special. Oricum isi va reveni cam in 30 de min si nu va ramane cu nici o sechela.