| seby_4692 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare. eu cu prietena mea facem sex fara prezervativ de cam 4 luni dar nu ma termin in ea cand simt eu ca trebuie o scot si ma termin ori pe burta ei ori pe spate. poate ramane insarcinata chiar dc nu am termin in ea. Nu stiu poate scapa vreun strop. Ma gandesca ca poate ramane insarcinata voi ce ziceti...Mentionez eu am 18 ani ea are 17

Răspuns Câştigător
| darkeyes a răspuns:

Normal ca poate ramane insarcinata. Daca nu va place sa o faceti cu prezervativ ai grija sa nu iti dai drumu in ea.happy Oricum cel mai indicat e sa folositi prezervativ.
Bafta!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate ramane insarcinata. Daca esti foarte foarte sigur ca nu ai scapat nici un strop, riscul este intre 4 si 27% in functie de perioada ciclului ei menstrual.

| yumeee a răspuns:

Şi ea nu ia anticoncepţionale sau ovule sau ceva? :O
Poate să rămână, un strop ajunge. sau poate o dată în extazul momentului nu reuşeşti să "o scoţi" la timp. vă riscaţi. Dacă chiar nu vă place cu prezervativ, neapărat anticoncepţionale, sau ovule dar alea nu-s prea sigure, eu n-am incredere laughing.

| Zazu a răspuns:

Da, fara dubii.Lichidul seminal normal nu contine spermatozoizi, dar pot ramane pe uretra din ziua anterioara sau maxim 72 de ore, si in timpul contactului sexual pot fi inca viabili.Pe parcursul actului este inevitabil, mai ales la vasrta voastra(pentru ca nu aveti exeperienta si nu puteti controla eliminarea)se poate sa ejaculezi o cantitate infima, dar considerabila pentru ca fata sa poata ramana insarcinata. Daca pana acum nu a ramas este pentru ca ati avut noroc, dar nu pentru ca tu ai ejaculat afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai Iisuse nu te juca mai asabig grin, nu sti cum un nenorocit d-ala mic se strecoara si ramane de miru` lumii fata cu burta la gura, daca nu vreti prezervativ, macar ea sa foloseasca anticonceptionale...

Sa fiti iubiti`!:*:*:*