| anonim_4396 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietena mea dar fara prezervativ dar nu mi-am dat drumul in ea si nici pe ea si stiu sigur ca n-am lasat in ea. Pe 26 august i-a venit menstruatia. Acum zilele astea trebuie sa ii vina din nou. Poate ramane insarcinata? :O

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul menstrual se suprapune peste perioada cuprinsa intre 26.08 - 23/24.09 si va avea lungimea de 29/30 zile, in acel caz perioada fertila aactualului ciclu menstrual s-a situat intre 05.09 - 11.09, singura perioada in care putea sa se formeze o sarcina insa DOAR in cazul in care ar fi ajuns sperma in vagin. Fiindca esti sigur/convins ca NU ai scapat sperma in vaginul prietenei tale, in mod logic si rational NU ar trebui sa ai nici cea mai mica ingrijorare, mai ales in cazul in care actul sexual nu a fost intretinut in perioada dintre 5 si 11 Septembrie. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult! happy Deci gata, doar cu prezervativ de acum. ca nu se stie.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu.

| mi25 a răspuns:

Da, poate ramane insarcinata, dar cu o conditie: sa-i mai tragi un numar in perioada fertila si sa ejaculezi in ea. Eu stiu doar doua femei in care, desi nu a intrat penisul (deci nici nu s-a ejaculat in vaginul lor) au nascut.

| Elyiela a răspuns (pentru mi25):

Cum vine asta?

| mi25 a răspuns (pentru Elyiela):

Pai nu vezi ce nestiutor este (sa nu zic altfel)? Sau o face pe prostu'. N-a ejaculat in ea, i-a venit menstruatia si mai intreaba daca poate fi insarcinata. Da, poate daca fae sex asa cum am zis.