| JH a întrebat:

Salut.Am si eu o problema care chiar nu stiu cum sau daca se poate rezolva.In urma cu putin timp mi-am cumparat un hanorac alb cu negru.Si la prima spalare ( cred ca a fost greseala mea) a iesit negrul din hanorac si a "intrat" peste alb (adica albul este inchis... a iesit la spalat cum se spune). Se poate face ceva ca sa imi repar greseala? Adica sa fie din nou alb curat? Desenul cu negru nu este afectat deloc.este negru in continuare. dar albul este cam gri...whistling Merci mult. fundita pentru solutia salvatoare

7 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

@`DiDu : Daca il spala cu clor, negrul se va decolora.
Deci cel mai bine este sa incerci cu VANISH...
Si mie mi s-a intamplat asa si apoi albul a devenit iarasi alb! Bafta!

| 9gag a răspuns:

Spala hanoracul in apa rece.

| Holocause a răspuns:

Poti sa il speli in Clor, il tii cam 15 min., Clorul e un bun inalbitor, sper ca te-am ajutat.
=3= DiDu

| TeREe a răspuns:

Saplal hanaoracul in apa rece si pune hipi

| JH explică:

O sa incerc sa vad ce fac cu venish... tongue

| JH explică:

L`am spalat si cu vanish.si cu apa rece.si cu vansish si apa rece.cu cam tot ce se poate.din pacate nu iese sad

| Brookelle a răspuns:

Nu cred ca se mai poate face ceva. dar incearca cu Clor(Ace) sau Vanish. Succes!