| SiLvErYo a întrebat:

Salut am si eu o problema cu programu pcsx2 nu stiu sa il configurez imi puteti spune cum am auzit ca trebuie sa fac configurari pentru pcu meu deci uitatei ce componente am.
Ram:2.20GB
Procesor:Intel (R) Celeron(R) CPU E1500 @ 2.20GHz
Placa video:Nvidia GeForce G100 este de 512

1 răspuns:
| Doctor4Hell a răspuns:

In primul rand.Ce jocuri ai vrea sa joci?
In al doilea rand.Nu ai componente care sa indeplineasca un minimum al PCSX2. Uite ce PC am eu si iti pot garanta ca joc Naruto Ultimate Ninja 5 la grafici High : Pentium(R) Dual-Core 2. 5GHz, 4GB RAM DDR2, nVidia GeForce 9500GT 512VRAM.Cu aceste componente joc destul de multe jocuri la performante High sau medium.Iti recomand sa joci jocuri mai vechi si cu grafici mai slabe daca vrei sa ai totusi 20FPS sau sa bagi mana in buzunar, sa iei 700 LEI si sa-ti cumperi componente mai bune.Eu unul imi planuiesc cu 900LEI un pc : Quad-Core, 1GB VRAM, 6 GB RAM -> Ma va costa in jurul a 900 lei : 400Lei(Procesorul), 100-300LEI(Placa Video, depinde de frecventa), 300LEI(6GB Ram). Deci intr-un 600-900LEI iti faci un PC perfect pentru orice joc PC/PCSX2. Sper ca te-am ajutat.