| clau123 a întrebat:

Am si eu un laptop cu wireless si un ruter wireless imi explicati si mie mai detaliat cum pot sa fac o conexiune de la laptop la wireless? routeru trebuie legat cu cablu la laptop?

1 răspuns:
| catafan a răspuns:

Pai in primul rand conexiune wireless nu inseamna conexiune Lan =prin cablu; wireless inseamna fara cabluwinking pe o raza de 150 de metri fata de router iti va merge netu la laptop fara cabluri in el acum nu stiu depinde sistem de operare ai daca ai windows 7 iti pot spune :
1.deschizi modemu
2.dai drumu la wireless (astepti 5 minute ca sa-si faca treaba)
3.deschizi laptopu, in dreapta ai langa volum ai niste liniute cu x dai click acolo si ai conexiune wireless
4.ATENTIE SA NU AI CABLU LAN (DE INTERNET)BAGAT LA LAPTOP ASTFEL NU-TI VA MERGE
5.dai click pe conexiune se conecteaza
6.bagi parola si astfel e Okk
7.parola ti-o da provideru de net daca ai router de la ei sau o gasesti in spatele routerului

SPER SA TE DESCURCI!