| anonim_4396 a întrebat:

sunt nou aici si as vrea sa va pun si eu o intrebare am un laptop fujistu simenes si nu se conecteaza la wireless in lista aia nu-mi apare nici o cenexiune si routerul e langa mine trebuie sa mentionez ca nici staus conexiune nu-mi apare jos la data, nici prin cablu nu merge si leptopul e in spaniola crying

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Posibil sa nu aiba driverele lui instalate : placa de baza, placa de retea, sunet, etc! cauta drivere pentru acel model si instaleaza-le! ce windows e pe el acum? poti incerca si o instalare de windows, 7 etc, poate asa va avea driverele direct si va merge! atentie, la unele modele trebuie apasata tasta fn (function) in combinatie cu alta tasta (cifrele de sus) ca sa activeze wireless-ul laptopului! sau pur si simplu, alte modele au acest buton de on/off pentru wireless undeva pe carcasa laptopului (fata sau lateral)! bafta si mai da-ne detalii!

| Stef101 a răspuns (pentru RS4):

Buna observatie. Dar sa stii ca wirlessul este parins dar numi gaseste routerul nu stiu de ce. Dar routerul este fix langa laptop nu are nici 20 cm. I-am dat restart si cand s-a deschis nu mai mergea. Cred ca s-a ars ceva prin el.sad

| CLAUDIU774 a răspuns:

Nu stiu frate nici al meu nu are conexiune si este Dell

| Stef101 a răspuns:

Daca vrei va pot face cateva print screenuri happy

| Stef101 a răspuns:

Sal da bune obesvatii wireless-ul este aprins... si mergea dar i-am dat un restart cam instalat un joc si nu mai merge nu cred cai de la drivere... deodata nu-mi mai mergea sad

| Stef101 a răspuns:

Buna observatie, dar wireless-ul este aprins si routerul este langa el nu cred ca este de la asta. I-am dat restart ca mi se deconctase de la net si cand s-a deschis nu se mai conecta... cred ca s-a ars ceva prin el.sad