| ReLaxo_1204 a întrebat:

Am si o mica "dilema"...
Vreau ca o imagine sa fie tip "JPEG Image"...
Din cate am inteles eu dau click dreapta pe imagine si dau open with PAINT.
Bun dupa de ii dau open with PAINT, nu stiu cum sa o fac JPEG. Faceti-ma inteles si pe mine va rog mult?!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Q89 a răspuns:

Te uiti in stinga paginii (sus) este asa categorie file apesi apoi dai save as... iar sunt tabela unde scrii denumirea alegi formatu >> cauti in lista JPEG

4 răspunsuri:
| Kido0 a răspuns:

Deji inainte dai la paint.si acolo sus in stanga dai la open la folder. fundita?

| n0matterman a răspuns:

Ii pui terminatia. jpeg cand o salvezi sau cauti un program de conversie.

| ShoFan a răspuns:

Ai poza in paint.
Te duci la "File" si apesi pe "Save As..."
Selectezi la casuta "Save as type:" JPEG.
Ii dai "Save" si gata.

| andreisdas23 a răspuns:

Dai rename la imagine si stergi tot numele. Apoi scrii nume.jpeg si gata. Daca te-am ajutat te rog intra aici www.ologeni-zone.forumz.ro si vezi ca e un buton sus cu inregistrare.Inregistreza-te si u pls.