| xXFlorinXx a întrebat:

Salut,
Am un bmx wethepeople arcade cred că este varianta 2012.
De ceva timp auzeam un "scârțâit" la axul de pe spate dar nu am facut nimic in privința asta...cand se auzea, cand nu se mai auzea.
Intr-o zi ma plimbam, am sarit cu el si dintr-o dată a pocnit ceva şi acel "scârțâit" era din ce in ce mai tare şi am observat ca s-au spart bilele.Am lăsat bmx-ul o perioada de o săptămână pe bară crezând că s-a stricat pinionul pentru ca e cu casetă si nu voiam să mă complic şi am văzut că unul nou este 180 de lei...Azi am desfăcut axul şi am văzut că bilele axului sunt in regulă dar bilele mai mici din partea cu pinionul erau sparte, pinionul nu are nimic, doar bilele s-au spart.
Nu vreau să mă duc la un bikeshop sau ceva să îl repare ei..pentru că nu mi se pare aşa grav.
Vreau să ştiu de unde pot să iau acele bile,dar reamintesc că nu bilele normale ale axului, sunt bile mai mici care sunt între butuc şi pinion.

1 răspuns:
| Virgil_Pantiru_1994 a răspuns:

Nu gasesti doar bilele