| Udroiu_Razvan_1978 a întrebat:

Salut as vrea sa dau 2 zile la crap intr-o balta privata si as incerca montura cu fir de par pe fir bag boabe de porumb diverse sortimente am si cosulet sa bag nada as incerca sa bag si saculet pva cu boabe uscate voi cu ce ma sfatuiti sa dau?

Răspuns Câştigător
| figaro a răspuns:

Salut,parerea mea... poti incerca si cu boilies,tine aroma mai mult,cat despre aroma NU asi incerca cu vreo aroma de fruct, sau si expandat (luand in considerare sezonul), momeala vie viermi, rame, babusca...Crapul e dificil de prins primavara dar parerile sunt impartite.Fir intins!