| Raul199612 a întrebat:

As vrea sa pun cateva intrebari in legatura cu un Joc.Jocul se numeste World of Warcraft adica WoW, si nu prea stiu ceva la el.

1) Care este cel mai bun caracter? adica ma refer la orc, tauren, undead, elf, etc? si de ce?, eu sunt undead ( puteti sa imi spuneti si niste secrete in legatura cum sa joci cu undeadul.
2)Care este cea mai buna rasa? adica ma refer la rogue, hunter, mage, warrior, etc? si de ce?
3)Ma nelamureste ceva, Cum Trolli si elfi pot ajunge pana in taramul de undead, orc, tauren si undeadul nu? pentru ca eu cand vreau sa ma teleportez imi apara 3 papucei dinaia unde dai sa te teleportezi si unul verde sad as vrea sa ma pot duce si eu la orci, la taureni, etc, deci unde pot sa dau?

Cam asta e tot... va rog tare mult sa imi raspundeti la intrebari ca nu stiu deloc ce sa facsad

PS: Dau FUNDITA :* + Vot :X

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Servus
1) Nu prea conteaza rasa, fiecare are ceva,, unic" fata de alta. De exemplu: undead are canibalism(sau ceva in genu) si night elf are stealth, si tot asa.
Nu prea conteaza rasa, mai mult conteaza clasa(rogue, pala, mage, etc) si cat de bine stii sa joci.
2) In wow nu exista cea mai buna clasa. De exemplu: pala>rogue; rogue>mage; mage>pala. Fiecare clasa are o alta clasa in fata careia e in avantaj si o alta in care e in dezavantaj(de obicei sunt mai multe...)
3) Nu prea am inteles ce vrei sa zici.
Daca esti la inceput, interesul tau este sa cresti lvl, vei invata pe parcurs.
Probabil tu i-ai vazut pe aia de lvl mai mare sau unii care au mai jucat. Poti ruga pe cineva sa iti explice, sau la portaluri scrie acolo, ex: portal to orgrimar(orci) si tot asa.
Joci pe wotlk(Wrath of the Lich King)/cata(Cataclysm)/mop(Mist of Pandaria)?

| Raul199612 explică (pentru floryynnel):

Pai nu stiu sigur... eu as vrea sa imi dai linkul sa downloadez cataclysm sau lich king, sau ce joci tu sa jucam impreuna, si zi-mi si serverul

| Raul199612 explică (pentru Raul199612):

Hai raspunde te rog

| floryynnel a răspuns (pentru Raul199612):

Eu nu mai joc wow de 1 an si ceva, am jucat wotlk si putin cata. Poti descarca wow de pe freakz(e server romanesc) sau de pe multen. Sunt destule servere private, vei gasi tu unul, si aproape in fiecare server vei gasi o guilda de romani.
multen e cel mai cunoscut server, de asta s-ar putea sa astepti putin(sau mai mult) pana te loghezi, alta parte naspa a multen'ului nu stiu(cum ziceam, am jucat putin cata)
Freakz e server romanesc, nu cred ca o sa intalnesti mai mult de 10 pleyeri care nu sunt romani. Faza naspa ca romanii se cearta mai tot timpu...
Pe ambele servere poti juca wotlk sau cata.
Daca stii engleza, nu juca pe freakz, se cearta mai tot timpu. Si pe frekz si pe multen ai tutoriale cum sa joci si tot asa.
Nu iti voi da link, si asa am facut reclama la servere. Iar servere gasesti, nu-ti fa probleme.
Cata e mai continuarea wotlk'ului. Tu alegi

| Raul199612 explică (pentru floryynnel):

Pai eu nu vreua private sa cresc repede sau ceva de genu... vreau ala normal care de ex rise of the lich king...

| floryynnel a răspuns (pentru Raul199612):

Daca nu joci pe server privat, platesti. Ca sa joci pe site-ul oficial trebuie sa platesti, e gratis doar pana la lvl 20 si se creste greu din cate am inteles.
Cum adica,, ala normal"?

| Raul199612 explică (pentru floryynnel):

... pai nu stiu sigur... ma refer serveru private ce are in + sau - fata de ala official

| floryynnel a răspuns (pentru Raul199612):

In +, e gratis, nu trebuie sa platesti ca sa joci, obtii anumite beneficii mai rapid(honor, bani, experienta-iti creste lvl mai rapid), la unele servere incepi direct de la 80(daca esti wotlk) sau 85(cata) iti iei un anumit de armura si incerci sa te perfectionezi
In -, unele misiuni si instante nu merg, din cand in cand mai cade serverul

| Raul199612 explică (pentru floryynnel):

Da-mi linkul sa iau wow despre care vorbesti ala mai bun care crezi tu

| floryynnel a răspuns (pentru Raul199612):

Ti-am trimis mesaj

| Raul199612 explică (pentru floryynnel):

Dar cum fac cont... ca nu am gmail

| floryynnel a răspuns (pentru Raul199612):

In loc de @yahoo.com scrii @gmail.com Eu asa am facut
de exemplu: raul199612@gmail.com

| Raul199612 explică (pentru floryynnel):

Multumesc, funda, dar ce zici sa ne apucam amandoi de cataclism un undead sau orc... ce zici? te rog

| floryynnel a răspuns (pentru Raul199612):

Nu mai joc wow, scuze. Ai grija sa nu devii dependent, mie mi-a trecut,, dependenta" cand m-am plictisit de el.Ai sa pierzi multe daca devii dependent, asa ca mai mult de 1-2h de wow pana faci 85 sa nu acorzi pe zi, nu se merita. La 85 o sa inceapa instante, bg-uri(o sa te obisnuiesti cu ele pana la 85, dar acolo o sa fie altceva). La 85 o sa fie tot mai captivant asa ca joaca cu cap.
Pe orice server iti vei gasi prieteni cu care sa joci, fie pe moment(2-3 lvl) sau pe durata mai lunga.
Ai sa vezi ca nu conteaza rasa, mai mult conteaza clasa cu care joci si cat de bun esti.
Cand alegi serveru, vezi cat la suta sunt hoarda si cat sunt alianta. Daca vrei sa joci hoarda, alege serverul cu mai multi hordaci.
O sa aflii pe parcurs destule, succes

| Raul199612 explică (pentru floryynnel):

Dar tu pe ce sv jucai cu astea romani?