| RaR a întrebat:

Salut, cam cat mar costa sa reincarc tunnerele la aceasta imprimanta(HP DESKJET F2100)?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici o imprimanta n-are tunnere. Imprimanta are cartuse sau ribon. Incarcarea unui cartus nu costa prea mult. Iei solutie neagra si cele trei culori (rosu, albastru si portocaliu). Iei seringi pentru fiecare culoare, inlaturi hartia de deasupra si faci un orificiu la cartusul negru in locul marcat. La fel, faci trei orificii in locurile marcate la cel color. Orificiul trebuie sa nu fie mai mare de 2-3 mm si cu o scobitoare vezi ce culoare se introduce in fiecare orificiu. E bine sa folosesti manusi fine, de plastic, o revista graosa pe masa sau o folie de plastic si la sfarsit sa stergi cartusul, usor, cu un servetel fin. Daca te duci la firma sa ti-l incarce platesti in jur de 15-20 lei/cartus. Singur iesi cu 5-6 lei /cartus.

1 răspuns:
| Hanabi a răspuns:

Salut! Cred ca o imprimanta are cartus sau ribon. Pentru ultima varianta, incearca aici http://www.cartusel.ro/ribon/. Pentru prima, acelasi site. Asa vezi si preturile si iti faci singur/a o parere despre preturi.