| Думитреску_Джордж_1994 a întrebat:

Salut, caut o casca pentru downhill dar sa aiba si viziera. Pot gasi una? Sau ce variante as avea?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica vrei casca full face. Pai o astfel de cască pleacă de la 250 lei și poate ajunge și la 2500 lei. Mai bine mergi în magazinele de specialitate și probezi. Eu am fost la mai multe magazine și fie nu știu eu sa pun, dar mie nu îmi intra capul nici în cască mărimea XL. Nu ma interesează downhill, am vrut numai sa probez. Interesant pentru că mi-am cumpărat din alta parte o casca MTB și e mărimea M și e ok pe cap. Nu stiu cum sunt căștile astea, dar vezi sa nu ramai cu capul înțepenit înăuntru. laughing