| Maria2894 a întrebat:

Ce planuri aveti pentru vara?
Eu nu prea am ce face, m-am plictisit de tot...la calculator nu pot sta ca ma cam doare capul... Ceva idei si sugestii.Mersi frumos.Raspunsul cu cele mai mult propuneri primeste fundita.))))

Răspuns Câştigător
| Locaa a răspuns:

Eu plec pe 18 iunie in Portugalia la parinti si stau pana pe 1 septembrie, marfa nu?laughing
Cred ca ai putea merge la strand, sa te plimbi cu rolele, bicicleta, sa stai cu prietenii, la iarba verde, sa stai in parc sub un copac in timp ce citesti o carte buna, iti inviti prietenii la tina sa doarma si viceversa, daca iti plac animalele stai cu ele afara sa le ingrijesti, sa mergi la tara la bunici ca sa fugaresti gaiile vecinilorlaughing etc.multe lucruri sunt remedii anti-plictisealahappysper ca ti.am fost de folos

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Serenity_3531 a răspuns:

O sa fac practica vara asta laughing)
Depinde si din ce oras esti. Vara pot sa te inscrii la diferite cursuri (dans, limbi, pian, etc) sau poti merge in tabara. Asta depinde si de posibilitatile financiare. De asemenea poti citi in vacanta. Sunt foarte multe carti frumoase care merita citite.
Lucruri de facut sunt. Iti trebuie putina imaginatie si prieteni cu care sa le faci.winking

| ioana445 a răspuns:

Pai poti face multe in acest anotimp, de exemplu:
role, excursii, champing, petreceri in pijama, cumparaturi, multe cumparaturi, sport, lectii de pian, chitara, flaut..., tv, sau poti pur si simplu sa lenevesti.

| jlv a răspuns:

Cel mai simplu raspuns care imi vine in minte este cititul, te sfatuiesc sa iti antrenezi mintea astfel insa stiu ca te vei plictisi, este normal... daca ai talent la desen, chiar si putin, exerseaza cat mai mult, incepe cu lucruri simple etc.
In general eu incerc sa descopar lucruri noi( momentan desenez), insa mai este si origami, sau fotografia, poti sa incerci sa te si joci cu ele intr-un program de modificat poze.
Mai exista cursuri de vara, intereseaza-te, eu am vazut prin orasul meu afise. Sau, mai stiu din anii trecuti ca se fac cursuri de engleza vreo 2 saptamani.
Mai poti incerca sa studiezi ceva in detaliu, ma refer la invatat chestii interesante, dar asta s-ar putea sa ti se para plictisitor.( ramurele biologiei mi se par cele mai interesante, insa exista multe alte chestii ecologie, astronomie, etc...)
Sau cauta multe filem bune si uita-te la ele, experimenteaza-le pe cele vechi sa vezi poate o sa-ti placa, eventual ceva mai bun decat Twilight( scuza-ma daca te-am jignit sau suparat cu remarca asta dar nu m-am putut abtine).
Mai cunosc persoane care vor sa se apuce de croitorie, poate iti place lucrul manual, mai sunt multe chestii, globlenuri etc.
Sper ca te-am ajutatwinking