| Jeksanovici a întrebat:

Salut, dacă am 160 cm inaltime, cadru de 18 Inch la bicicleta mi-ar fi bun? Gen sa la șaua in jos de tot și așa mi-ar fi buna oare?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Gen" ce? Cand spui "gen" inseamna ca trebuie sa compari ceva cu altceva. Ori, acolo, n-ai comparat nimic cu nimic.
Cat despre cadru, tie ti se potriveste un cadru de 15-16 inch. La 18 inci trebuie sa ai 175-180 cm. Daca esti in crestere poti sa te chinui un an-doi cu ea. Seaua se poate lasa mai jos.