| Simina1619 a întrebat:

Dau FUNDA! Am vazut la multi colegi ca impletesc un fel de bratara (patrata din 4 fire, 2 de o culoare si 2 de alta). Bratara aia (ei o folosesc si ca breloc) nu e facuta din ate ci dintr-un fel de tuburi foarte foarte mici, de plastic care se indoaie foarte usor. Ei spuneau ca se numesc scooby doo (nu stiu cum se scrie exact). Eu stiu cum se fac, dar nu stiu cum sa incep. Stiti vreun site pe care arata cum sa faci? Mersi!

Răspuns Câştigător
| miriam30303 a răspuns:

Eu stiu cum se incepe acel nod e ca si cum ai lega o ata numai ca cu 2 fire noi la scola generala nr 16 le spunem prelocuri impletite...dar e usor faci cele 2 bucle si dupa acees le legi si o sa iti iasa o sa vezi si daca nu megre continua sa incerci

4 răspunsuri:
| Al3csandruta a răspuns:

Nu stiu nici un site dar pot sa te intreb de unde esti si la ce scoala inveti.pentru ca si eu asemenea bratari si stiu sa le impletesc rotunde.lasa id daca vrei

| Mihai_Alexandru_Anca_1957 a răspuns:

Salut Eu vand celor care cumpara dau funda! Clientii rugati sa sune la 0729474951

| Ştefeh a răspuns:

Pai, se incepe la fel, dar daca nu iti iese din prima, persevereaza ca o sa reusesti tuwinking