| mynameisseby a întrebat:

Salut, de ceva timp fac sala ( de forta ), cum credeti ca e mai bine sa ma duc sa fac calumea acolo zilnic sau o zi da una nu? ( 3 zile pe saptamana) Adica cum se dezvolta mai bine muschii facand si o pauza intre antrenamente sau ma pot duce zilnic?

5 răspunsuri:
| Braunion a răspuns:

Daca te duci zilnic, nu faci nimic. Muschii se lucreaza pe rand, si este nevoie de o zi de pauza (timp in care sa se irige bine zona lucrata)
Daca in ziua x lucrezi si piept si picioare (de exemplu) nu faci decat febra musculara fara a dezvolta nimic.
Se lucreaza in gnr 4zile/7

| NaNeSuDhOp a răspuns:

Muschiu se dezvolta bine mergand mereu, in afara duminica, daca te ei dupa copii astia de pe TPU ca nau habar de nimic, eu practick sport de performanta lasa-mi un id si vorbim daca te ei dupa copii astia de pe TPU nu faci nimic

| Cosmin86 a răspuns (pentru NaNeSuDhOp):

Mergand mereu? laughing

| NaNeSuDhOp a răspuns (pentru Cosmin86):

In afara de duminica, daca te-ai intresa ai scrie pe net sa vezi cum se antreneaza culturisti, si dupa aia mai vb

| Cosmin86 a răspuns (pentru NaNeSuDhOp):

Culturistii :

1. mananca lejer peste 1 kg de carne pe zi
2. suplimente la greu ( glutamina, creatina, amino, proteine, oxid nitric, etc. )
3. injectii cu steroizi ( nu multi, dar majoritatea )
4. fac asta dupa ce au ANI BUNI de sala ( gen peste 5-10 ani )

Crezi ca un copil ca cel care a pus intrebarea, face MACAR 1 din cele 4 de mai sus ca sa-i recomanzi 6 zile?

E cel mai stupid lucru posibil sa copiezi programul altuia, o sa vezi singur de ce