| asdasdqweqweqwrrqe a întrebat:

De Craciun am primit de la o ruda de-a mea o licenta Kaspersky PURE 2011 pe 1 an, dar problema este ca eu am deja una BitDefender Internet Security 2010, care mai are inca vreo 4-5 luni pana expira. Ce ma sfatuiti? Sa dezinstalez BitDefender si sa imi pun Kaspersky? Sau sa las BitDefender? Pe net am citit si zice ca amandoua sunt la fel de bune, dar BitDefender consuma mai multe resurse... Vreau pareri din partea voastra va rog happy
Si nu ma innebuniti cu Avast! NOD32, ESET sau AVIRA ca alea nu sunt decat un mare rahat...

Răspuns Câştigător
| tudor91 a răspuns:

Cu siguranta kaspersky e mai buna... dar nu vad ce ai cu nod 32.eu folosesc nod 23 de 2 ani si nu am probleme, imi instalez windowsu doar ca sa formatez partitiile o data la 6 luni... kaspersky e mult mai bun ca bitdefender dar ocupa mai multe resurse decat oricare alt antivirus, folosestel!

3 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Parerea mea ar fi ca ar trebui sa lasi BitDefender iar cand expira sa instalezi Kaspersky PURE 2011. Sincer sa fiu, nu exista nici o diferenta majora intre cei doi.

| asdasdqweqweqwrrqe explică:

Pai nu e problema de resurse... am 4gb la ram si un procesor destul de bun, asa ca asta nu ar fi o problema...

| DnBSniperZs a răspuns:

Asetapt pana se expira Bit defender si apoi pune Kaspersky