| Radeas1 a întrebat:

De ce majoritatea userilor ca bitdefender e eficient, dar consuma 1000000 de resurse?
Da, el este eficient dar nu consuma atat de mult. Adica mie imi merge mai bine decat avast, avira, avg, panda, nod32., kaspersky.
Nu stiu de ce tot vi se pare ca el consuma atat de mult.

7 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Procesor Dual-Core 2.18 Ghz si 4GB Ram, cand isi face update, urla procesorul, mai ca-mi ia foc laptopu-ul laughing. Am luat o licenta valabila 1An si dupa o saptamana am scos-o la foc automat. Am revenit la licenta de la Avira care nu m-a dezamagit. Update-uri mici si dese, care nu consuma aproape deloc (sau cel putin la mine nu se cunoaste). Vorbesc despre Avira Internet Security 2013.
Deci Bitdefender este bun, dar nu pentru utilizatorii de rand.

| Radeas1 explică (pentru JustCosmin):

Cred ca nu prea m-am exprimat eu foarte clar. Ma refeream la cel free. Eu am configuratia Typical, si bitdefender free 8. Si nu am nici macar din ce ai tu pe laptop. Dar imi merge mai bine ca antivirusurile enumerate mai sus.

| JustCosmin a răspuns (pentru Radeas1):

Colegul care a intrebat de configuratie, se referea la cam ce ai pe laptop. Dar in fine, clar ca produsele Free nu consuma prea mult, mai ales cele de la BitDefender, dar nu ofera protectie totala. Eu credeam ca faci referire la o versiune licentiata de Bitdefender. Eu de exemplu am licenta pe Bitdefender Internet Security 2013 care are mai multe chestii de protectie decat ce gasesti pe versiunea Free.

| doctorandus a răspuns:

Am incercat si eu BitDefender Free si mergea binisor, cu exceptia faptului ca voia sa rada niste fisiere de pe un hard disk pus in stare de adormire si bloca astfel calculatorul (nu stia sa-l trezeasca). Am revenit la AVG Free care nu face asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti-ai facut cont doar ca sa faci reclama, spune-ne si noua ce configuratie ai. Eu l-am cumparat degeaba. Consuma tot ce am.

| Radeas1 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu am facut cont pentru reclama. Configuratie... Pai eu am bitdefender 8, si a ales prima configuratie. Bitdefender 8 free edition. Prima configuratie insemnand ca sa am de la bitdefender tot ce e este necesar.

| Radeas1 explică (pentru anonim_4396):

Am configuratia aia, typical, dar nu stiu cu siguranta daca e prima.