| CaDet10000 a întrebat:

dintre tipurile de nori : Stratus.Cumulus,Cirus si Cumulonimbus, care este norul de ploaie?

8 răspunsuri:
| AbaraiRenji a răspuns:

Buna! Cauta aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Nor. Cred ca e cumulus. Funda?

| alserban25 a răspuns:

Cumulonimbus citeste si tu aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Nor
la sectionea clasificare. Funda, te rog.:)

| MihaiYou a răspuns:

Cirrus – fibros, asemenea părului;
Cumulus - grămadă;
Stratus – strat / nivel orizontal;
Nimbus – care aduc ploaia.

| t3leG a răspuns:

Prietene,cel care aduce ploaie se numeste nimbus.iar ceilalti:Cirrus – fibros, asemenea părului;
Cumulus - grămadă;
Stratus – strat / nivel orizontal.

| t3leG a răspuns:

Wtf?!laughinga`ti tabarat toti!

| kyton a răspuns:

Howard a folosit patru cuvinte din limba latină ca bază a clasificării sale:

Cirrus – fibros, asemenea părului;
Cumulus - grămadă;
Stratus – strat / nivel orizontal;
Nimbus – care aduc ploaia.
Deci nimbus.

| lilikris a răspuns:

Norii Cumulus. Funda?