| さゆり a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva de unde pot downloada un program de tradus anime si sa-mi spuna cat-de-cat cum functioneaza?! Si mai am o rugaminte: am PhotoshopCS5, dar nu prea stiu sa-l folosesc, si as vrea sa traduc o manga. Intrebarea e: Cum fac sa sterg textele care sunt in engleza de pe fondurile care nu sunt albe, adica in afara de cele care sunt in bulele de dialog, sau cel putin daca aveti sa-mi da-ti vreun' link cu vreun' tutorial!
P. S.: Cel mai bun raspuns va primi funda! big grin

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nu exista program de tradus anime, ci program de facut subtitrari. pentru asta iti trebuie cunostinte avansate de japoneza. sau astepti intai sa apara subtitrat in engleza si tu traduci in romana.

| yovii a răspuns:

Buna, cel mai bun program este agesub il poti folosi pentru subtitrari si in ceea ce priveste cum se foloseste nici eu nu sunt prea sigura insa este un program ff bun, sper sa iti fi fost de ajutor