| anonim_4396 a întrebat:

In ce tara v-ar fi placut sa va nasteti si de ce? Credeti ca viata voastra ar fi fost altfel?
Stiu ca nicaieri nu curge cu lapte si miere si nu umbla caini cu colaci in coada, iar fiecare stat are problemele, lucrurile bune si rele.

Daca se nimereste careva sa spuna tara in care mi-ar fi placut si mie, primeste funda happy!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, mie mi-ar fi placut sa ma nasc in Spania sau in S.U.A.
Cu bune si cu rele, cu tot ce are si nu are, ca orice stat, mi-ar fi placut in Spania deoarece :
- imi place mult limba spaniola
- are o istorie frumoasa si interesanta
- traditii si obiceiuri
- este o tara puternica, interesanta

iar in S.U.A :
- este un stat puternic
- imi plac mult orasele
- cartierele, casele. Mi-ar placea sa stau intr-un cartier tip american
- are o istorie interesanta, puternica
- democratie
- sistemul de invatamant, universitatile
- o tara cu toate formele de relief
- parerea mea este ca SUA este o tara interesanta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si mie mi-ar fi placut in SUA happy!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In UK undeva intr-un orasel mic de provincie... parintii sa se ocupe cu o ferma ceva, verdeata animale, ploaie, aer curat happy

Da e bine si in Romania

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu intelegi o chestie. Nu e o rusine sa te nasti intr-o tara. E rusine sa continui sa stai acolo daca nu iti place.

O tara nu este frumoasa sau urata. Ci iti ofera diverse avantaje.

Daca consideri de exemplu, Australia, da, e o tara frumoasa, civilizata, dar nu are munti. Si daca tie iti place muntele, ai cam gresit tara. In plus se intuneca devreme. La 7.30 este bezna in Australia vara.

Pe de alta parte, daca ai alege Canada, acolo nu prea ai caldurile din Australia, si nici nu poti sa mergi sa faci baie prea mult in ocean, ca dai in hipotermie. Dar ai munti...

Daca alegi NZ, ai poate cele mai frumoase peisaje montane. Dar ploua des si soarele te rupe din greu.

| Claudiu1905 a răspuns:

Intr-o tara bogata frustrarile sunt mai putine si deci oamenii mai pasnici. Altfel suntem toti la fel. Tu ai vrea sa pleci in Japonia, alta varianta n-ai.

| anonim_4396 explică (pentru Claudiu1905):

Nu e adevarat, nu as vrea sa merg in Japonia. De unde ai tras aceasta concluzie?

| Claudiu1905 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, snap, adio funda

| Zathara a răspuns:

Mi-ar fi plăcut să mă nasc în Finlanda, pentru un singur motiv : sistemul de învățământ de acolo.