| Takeen a întrebat:

Salut,in legatura cu patratele, eu am facut judo-arte martiale din 2009 pana in 2011, deci 2 ani, in acestia 2 ani nu prea am invatat multe, dar mi s-a format abdomenul, acum am 14 ani, debea impliniti si am 4 patratele,cum as putea sa le dezvolt? intr-o parte se vede bine o patratea sus se vede bine, in cealalta parte nu prea se vede o patratea etc...fac exercitii in fiecare zi, cum ar fi exercitii la bara si vreo 6-7 feluri de abdomene,ridicari cu picioarele si nu prea se cunoaste, cum ar trebui sa procedez? sa lucru o zi abdomenul o zi pieptul si altele? spuneti-mi exact cum ar trebui sa procedez, funda!

Răspuns Câştigător
| iHappi a răspuns:

Pai, eu ma duc la sala si antrenoru' a spus sa nu lucrez aceeasi grupa de muschi in fiecare zi. Gen :
Luni -piept si biceps
Marti -spate si triceps
Miercuri -picioare si abdomen
Joi -umeri + ceva ce mai vrei tu.
Oricum, nu te ajuta daca faci in fiecar zi abdomen. Si nu te ajua daca faci multe Service i deodata. Gen, faci cate 12 serii a cate 15 abdomen fiecare, dar cu pauza odata la 4 serii. Pauza insemnand ca faci alte 4 serii de biceps sau alta grupa.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Intra pe youtube pe situri care te pot ajuta, tutoriale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google it.Bafta.

| 7QA3 a răspuns:

Trebuie sa faci un set complet de exercitii ce include : abdomene, flotari si chiar genoflexiuni. Se face o antrenare succesiva a muschilor, nu se insista direct pe o anumita zona. Poti merge cu bicicleta, chiar e indicat. Nu uita sa ai o alimentatie echilibrata si sa consumi proteine din surse naturale. Renunta la grasimi si bea multa apa. De asemenea, e indicat sa mergi pe jos cel putin 3 km pe zi. Succes!

| mirciu1234 a răspuns:

Uite iti dau un link de pe you tube cu antrenamente pentru abdomen.Fa in fiecare dimineata astea si vei avea patratele.Iti zic asta pentru ca eu am 13 ani si le fac si au dat rezultate repede.http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE.Deci intra pe asta.Te vei obisnui sa nu exagerezi la inceput asta iti zic ca iti faci varza. Daca ai zis ca esti un pic mai grasut alearga sari coarda si incearca si alte lucruri.Bafta la abdomene!

| patriiiii89 a răspuns:

Pe youtube sunt o multime de filmulete care contin exercitii care te pot ajuta sa le formezi! Timp de 8 minute trebuie sa faci acele exercitii happy Bafta!

Întrebări recente