| licurici15 a întrebat:

S-ar putea sa nu se incadreze foarte bine aceasta intrebare la categoria "Sport" deoarece implica si putina sanatate si stil de viata.
De vreo saptamana m-am apucat sa fac serii intregi de abdomene, dar nu se vede nimic. Adica abdomenul nu s-a format... Stie cineva cum pot sa fac "patratele" in afara de "seriile de abdomene"?

9 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Logic ca nu se vede nimic, nu stiu zau de cate zeci de mii de ori trebuie sa scriem acelasi lucru.
CU ABDOMENE NU FACI PATRATELE.
Alimentatie + Cardio ( cu astea faci patratele, mama ei de treaba )

Răspuns utilizator avertizat
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Cum au zis si mai sus. alimentatie +cardio

| WarriorInReserve a răspuns:

Te-ai apucat prost.
Abdomenele sunt cele mai ineficiente exerciţii.
Pătrăţele faci cu alimentaţie bună şi cu exerciţii cardio.
Şi oricum, într-o săptămână ce rezultate vrei? Minim 3 luni.

| alexandru112211 a răspuns:

Eu nu am patratele decat foarte putinhappy poate mai mult decat foarte putin deci sunt cat de cat ok happy cu abdomene nu faci mare lucru decat daca faci sa zicem : 500 seara 500 dimineata happy dar nu intro saptamana, in cel putin o luna sau chiar 2-3 happy daca vrei patratele faci abdomene mult timp happy nu daca vrei maine sa te duci la piscina faci in seara asta si gatA happy funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandru112211):

Serios? 500 seara si 500 dimineata? abdomene mult timp?

esti doar un copil mic, nu?

| alexandru112211 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am zis ca e la inceput, nu e normal sa inceapa cu 5000...

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandru112211):

Nu e normal sa faci atatea NICIODATA, profesionistii fac 20-30 ( cu discuri pe piept ) + ridicari de picioare sau crunch, atat.

Sute de repetari nu face NIMENI, doar copiii mici, care cred ca asa se antreneaza.

Tu nu ai citit raspunsurile de mai sus date de SPORTIVI? Abdomenul se face PRIN ALIMENTATIE, nu prin abdomene

| MaCheamaGogaie a răspuns:

Patratelele sunt 90% alimentatie 10% exercitii lasati mancarurile nesanatoase si oricum nu poti sa faci patratele in cateva saptamani...