| Raizen_2360 a întrebat:

am 11, ani, toata cls a 5a am mers la judo si m-am format cat de cat, am patratele dar sunt cam strambe, intr-o parte pare ca am doar 2 si intr-o parte 3.Eu in fiecare noapte fac abdomene si flotari, le fac de 1luna, vreau sa stiu daca acestea ma ajuta sa imi indrept abdomenul sau sunt in zadar?

Răspuns Câştigător
| Muffer a răspuns:

Baga mare! Dar vezi ca ai doar 11 ani, asa ca nu te forta, esti inca mic si in crestere.Pe la 14 ani e bine sa faci serios, si abdomenul tau e in formare se reface si cu abdomene si fara.

3 răspunsuri:
| smaranditza a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa fii un copil normal,fara abdomene si alte alea?
ca faci sport e super fain, dar atat!
corpul tau e increstere si dezvoltare,mai ai de mancat o gramada de mamaligi pana sa trebuiasca sa fii preocupat si in grijorat de ce-si-cum in ce priveste aspectul tau si al abdomenului; nu de alta dar risti sa te deformezi,poate chiar ireversibil, daca exagerezi! ai mare grija, te rog eu!

| Ioana_9117 a răspuns:

O sa se refacahappy dar ai grija, asa cum a zis si muffer sa nu fortezi ca esti inca michappy

| ady299 a răspuns:

Nu mai face mah nimic ca isi revine in doua luni la normal, nici nu o sa se mai vada, dar daca te apuci din nou sa faci macar sa le faci corect ca sa fie muschii la fel pe ambele parti.