| anonim_4396 a întrebat:

Salut la jocul capra cel care sari peste unul care este pus capra aveti si voi idee ce sa spun cand sar gen : capra noua, soldat drept si neatins?

Răspuns Câştigător
| Dima123456 a răspuns:

Prima data capra nou, capra veche, linguritele, furculitele, polonicele, ursu sarit din pod, ursu sarit din luna, barul, scrisoarea, sutu lu hagi de la 11 m, lantu dracului, motoreta lu gigel laughing, erau mai multe. le jucam cand eram miclaughing))

7 răspunsuri:
| Liviu003 a răspuns:

La linguritele,furculitele,polonicele, barul, motoreta lui gigel ce trebuie sa fac?

| Andruta_Andra_1980 a răspuns (pentru Liviu003):

La motoreta lu gigel trebuie sa sari apoi te pui pe el si il tragi de urechi un minut

| Liviu003 a răspuns:

Aha mersi mult turcu.

| Dima123456 a răspuns:

La lingurite ti palma (cum ai tine un pahar in mana) si te apesi tare pe spatele lui... cand pui mainile pe spatele lui ii dai tare adica ii targi 2 pale sa nu le uite..., barul :zici barul si sari. tu stai intr-o parte si altu in alta (un prieten) si ii zici. vreau o cola si bati cu pumnu in masa(adica in spatele aluia) ala sa zica n-am cola si da si el. atunci da-mi alt ceva. si dai tot asa pana moare. si la motoreta trebuie sa te sui in carca lui si sa te duca pe unde vrei tu
si sa il tregi de urechi,,, vezi tu ce faci acolo...

| Edisor7 a răspuns:

Caderea ursului din pod (dupa ce sari cazi cu fundul pe capra)
Modelatorul(dupa ce respectivul jucator sare aranjaza capra cum vrea el iar urmatorul care sare trebuie sa sara asa cum era capra modelata)
Ciocanele(Sari in pumni pe spatele caprei)
Cele 5 sporturi extreme[sare fiecare jucator si alege cate un sport cum ar fi fotbal(respectivul trebuie sa dea cu sutul in capra)sau box(respectivul da cu pumnii in capra)]
Fulger 5 (trebuie sa sara toti in 5 secunde altfel primul ramas in fata caprei se pune)
Motocicleta bunicului(capra trebuie sa-l ia pe respectivul in spate si sa-l plimbe)
Freestyle(sari peste capra fara sa pui mainile pe ea)
Ce face omul face si maimuta(respectivul care sare peste capra face niste miscari ce vrea el iar urmatorii trebuie sa faca ce a facut primul daca au uitat miscarile se pun capra)
DACA DAI FUNDA iti mai zic sarituri

| Andruta_Andra_1980 a răspuns (pentru Edisor7):

Mai zi

| Andruta_Andra_1980 a răspuns (pentru Edisor7):

Mai este si mamaliga (te rostogolesti in picioare cand sari peste capra)