| MihaiSergiu345 a întrebat:

Salut m-am trezit ieri dimineata cu o durere de cap urmata de varsaturi si greata,si miera frig. am luat un nurofen pentru. cap si am baut un grapefruit sa-mi treaca senzatia de voma,si mi a trecut,de la ce am avut o, oare de ce stau prea mult in fata calculatorului,de la 8 pana la 23 si sunt adolescent, nu e bine, cred eu sau s-ar putea sa am altceva? va astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| Oakeitza_Oake_Love_1988 a răspuns:

Am citit ce ai spus ca ti s-a intamplat, probabil este vorba despre spondiloza cervicala happy, am si eu asa ceva. Intrebare: Te dor umerii si spatele? Daca da, este vorba despre spondiloza. Nu ar fi rau daca ai trece pe la un medic specialist sa vezi despre ce este vorba.

Dupa cum a spus si @RomulusMilea...incearca sa mananci mai sanatos, sa bei apa, sa mananci fructe, sa iesi pe afara si numai sta atat de mult timp pe scaun, de la prea mult stat jos iti pot iesii si hemoroizi.
Mai lasa calculatorul si pune mana pe carti si citeste happy.

Succes si ai grija ca poti ramane cu asta foarte mult timp daca nu ai grija de tine happy.

6 răspunsuri:
| axll a răspuns:

S-ar putea sa fie o legatura. sunt totusi o gramada de ore. daca ai monitor lcd este imposibil sa ai probleme cu ochii din cauza lui. febrqa nu este explicata de calculator. sistemul imunitar...nici atat. pozitia in schimb...15 ore in aceeasi pozitie nu pare tocmai ok. daqca stai frecvent in fata calculatorului atatea ore nu e bine. iti recomand sa mai faci si miscare.

| RomulusMilea a răspuns:

Statul atât de mult la calculator poate duce la anchilozarea unor muşchi, probleme de circulaţie a sângelui, probleme oftalmologice, de sănătate a coloanei vertebrale şi aşa mai departe. Nu mai scriu de scăderea imunităţii, asta e clar. Pun pariu că nici cu alimentaţia nu stai prea bine, sucuri dulci, mâncare fără valoare nutritivă.

Gândeşte-te serios să îţi schimbi radical modul de viaţă! Dacă apare din nou aceeaşi problemă, ar fi mai mult decât indicat să mergi urgent la un medic, să afli ce s-a întâmplat.

A venit primăvara, poţi ieşi la aer curat, plimbări, jogging, meci de fotbal cu băieţii, apă plată de băut (multă), câte şi mai câte.

Gata cu morala, just do it!

| MihaiSergiu345 explică (pentru RomulusMilea):

Da dar ma si doare de la ceafa in sus cand il scutur tare, mama mi a spus ca de ce stau pre mult la PC

| MihaiSergiu345 explică:

Ma cam doare de la ceafa in sus cand il scutur tare

| MihaiSergiu345 explică:

Da si ma doare de la tample pana la ceafa cand dau din cap tare stanga-dreapta dar ma doare numa pe partea dreapta.Sar putea sa fie o migrena?

| Alexandra_Andra_1992 a răspuns:

Incearca sa te mai abtii de la calculator si ai grija si la alimentatie. Incearca sa observi cum te mai simti si daca e tot asa rau, mergi neaparat la un doctor!