| Naomi16 a întrebat:

Hei TPU.De ieri seara am diaree, am mancat ieri 2 pungi de chipsuri si am baut pepsi.Deobicei nu mananc asa? in cursul saptamanii sunt la dieta, asa ca vineri este ziua in care "ma rasfat". Dimineata asta m-am trezit cu o durere de burta.Am avut o senzatie de greata, asa ca am vomitat si pe urma am luat o lamaie.Tot ma mai doare burta, am mai vomitat o data si am mai facut diaree de 2 ori.Credeti ca erau stricate chipsurile alea? Nici nu m-am uitat pe data de expirare ca le-am luat ieri, dar oricum am impresia ca punga aia statea acolo pe raft de 2 saptamani (ultima oara cand m-am dus la acel magazin).Ce as putea sa beau,sa mananc ca sa imi treaca? In seara asta ar trebui sa merg la un party, credeti ca imi va trece pana diseara? Durerea de burta s-a mai ameliorat putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Furalizadon

| Ironicnαme a răspuns:

Cam scârbos. Dar există farmacie.

| iLikeToHelp a răspuns:

Foloseste si tu Constipax sau ceva de genu' ...Si ar trebui sa te uiti pe ambalaj la data expirarii inainte sa consumi un aliment...

| Naomi16 explică:

UAU.FARMACIE? SERIOS? mi-am dat seama draga IronicName doar ca vroiam sfaturile voastre sa stiu ce sa cumpar, sa vad ce a functionat la voi.

| ByllyGodBoy a răspuns (pentru Naomi16):

Naomi la mine o sticla de pespi nu dureaza mai mult de 2 ore dar sincer nu ai cum sa faci diareea de la asa ceva te sfatuiesc sa iei nite furazolidon este foarte bun..bafta

Răspuns utilizator avertizat