| Alecs2014 a întrebat:

Ma tot gandesc de ceva vreme sa-mi cumpar un Nikon, dar nu m-am hotarat indeajuns. Ce parere aveti despre acest produs: http://www.f64.ro/nikon-d7100-kit-af-s-dx-nikkor-18-105m m-vr.html? Ce tip de obiectiv imi recomandati?
P.S: sunt incepator.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai nu vezi ca are obiectiv la el? Ce alt obiectiv mai bun de atat vrei? Costa 13 milioane doar obiectivul! big grin
Poti fotografia cu el de la peisaje pana la portrete.Motorul silentios incorporat Silent Wave Motor foarte compact garanteaza o functionare silentioasa, rapida si eficienta a focalizarii automate. E bun si pentru incepatori si pentru avansati/profesionisti. Aparatul e super performant.

| Alecs2014 explică (pentru neluL):

Da, am vazut ca are si obiectiv, dar ma intrebam daca imi recomandati altul. Mersi de sfat! big grin.

| neluL a răspuns (pentru Alecs2014):

E foarte bun ala! Nu iti trebuie altul! Daca nu era bun iti recomandam altceva dar ala e bun si de aproape si la departare. Daca luai aparatul body eu pe asta ti-l recomandam prima data big grin

| pagetoc a răspuns:

Ce vrei sa fotografiezi? Vrei sa devii fotograf sau ramai doar pentru poze personale?

| florin22xxl a răspuns:

Salut,
Am eu un Nikon D7100 daca te intereseaza.Cumparat pe 24.04. 2013, garantie 3 ani la SKIN.
Pret 4300.
bafta