| RefikaGorecki a întrebat:

Maine e 1 iunie, ziua copilului ar putea fi o zi minunată dar eu nu prea am de ales decât să stau în casă supărată.Tatal meu este plecat la servici, iar mama preferă să stea în casă desi in zilele ei bine ieșim la plimbare la piscină la prăjitură. Maine nu stiu ce sa fac, mama va fi indispus presupun si eu imi doresc sa merg la piscină dar am avut laringyta saptamana trecuta si cam ieri am simtit ca nu mai am nicio mancarime in gât și nu ma mai doare nimic. As vrea așadar la piscină dar mama nu va dori. As putea face ceva, unde sa ma duc? Puținii prieteni pe care ii am sunt plecați...Mi-as dori sa fie o zi perfectă. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, dat fiind probleme ta de sanatate, care inca nu-i vindecata, doar pentru ca nu mai ai mancarimii din gat, nu inseamna ca esti complet vindecat, te sfatuiesc sa nu mergi la piscina, dar puteti merge la plimbare prin parc, sau la vreun mall, ori poti iesii afara, sa te joci cu copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai la PC. Eu in orice zi stau, copiez memes de pe 9gag pe picturepunches, fac memes pentru pagini, folosesc generatorul de probleme de fizica si analiza de pe site-ul politehnicii etc.
Cum eu pot sta acasa mereu si e fain, si tu o poti face.
Despre piscine: cred ca n-ai luat boli pana acum si de-aia iti mai place. Unu a ejacuu odata si n-am mai intrat de atunci...

| N0H4CK a răspuns:

Draga, poti face orice zi sa fie ziua ta. Programeaza-ti alta zi in care sa mergi la piscina si nu te mai gandi la fericirea altora, ca, la randul lor, si ei se gandesc la fericirea altora, si tot asa, dand nastere unui cerc vicios de invidie si paranoica. Si ai grija cu piscinele, alegele doar pe alea cele mai bune din oras, ca s-ar putea sa te trezesti cu necuratul pe tine.