| Themisterman a întrebat:

Mi-a cumpart o carte adica un dictionar de conversati pentru incepatori!
As putea sa stiu macar sa vorbesc engleza, adica ma va ajuta sa stiu bine engleza?
Sau ar fi bine sa ma duc la cursuri de engleza incepatori?
Mi-e cam rusine sa ma duc la cursuri adica nu stiu nimic engleza sad toti vor rade de mine!
FUNDA?

Răspuns Câştigător
| Fabb a răspuns:

Normal ca te ajuta si dictionarul, adica depinde de vointa ta si de cat de repede inveti.Iar la cursuri inveti mai repede, nu are de ce sa iti fie rusine, mergi acolo sa inveti, nu sa rada altii de tine :/...

| Themisterman explică (pentru Fabb):

Daca ma duc la cursurile de engleza pentru incepatori, asta inseamna ca incep de la zero? sau trebuie sa stiu ceva ca sa intru la cursurile?
Mersi de prima de intrebare, astept a doua big grin

| Fabb a răspuns (pentru Themisterman):

Cred ca o sa te evalueze la inceput sa vada ce stii...

| Themisterman explică (pentru Fabb):

Eu deocamdata nu stiu nimic, doar helo, how are you! atat stiu big grin
E problema pentru profesori daca stiu numai atat?

| Fabb a răspuns (pentru Themisterman):

Baaa! Gandeste-te, daca dai bani pentru cursuri, nici macar nu au dreptul sa rada de tine :/

| Themisterman explică (pentru Fabb):

Mersi de sfaturi tale.

| Fabb a răspuns (pentru Themisterman):

Bafta in continuare, fara frica, fara rusine, arata-le curu la toti laughing ✌ ✌

| Themisterman explică (pentru Fabb):

Exat big grin big grin big grin

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A doua varianta.

| SuneteDeChitara a răspuns:

Https://www.duolingo.com
Poti sa inveti aici engleza. Sunt cursuri de engleza pentru romani.

| jamal000 a răspuns:

LA cursuri este mult mai bine, curaj ca nimeni nu le stie pe toate!