| Mary24 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla,de la un timp internetul de la laptop nu mai merge, e de la Vodafone(si da stiu ca nu sunt foarte bune modem`urile acestea de internet),tot ce imi merge este skype`ul. Daca incerc sa intru pe Google Chrome sau Yahoo Messenger imi spune ca nu sunt conectata la internet... si acolo arata ca merge, este din cauza laptopului sau al modem`ului? A si. laptopul este Dellbig grin

2 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Salut

din ce spui tu e din vina conexiunii la internet prin modem (stik )

Am si eu modem de la Vodafone de 2 ani si ceva, cel de 7mb. Si sunt relativ multumit, nu am avut probleme cu instalara lui sau ceva tehnic, doar cu viteza, uneori.

De fapt, sunt cle mai bune modemuri care exista pe piata din ro in formatu asta, mai bune ca Orange.

Dezinstaleaza-l complet si instaleaza-l din nou.
Intra la ei p site, la Vodafone si descarca de acolo softul daca nu merge, fa-i un update.

vezi sa fie compatibil cu windowsul.

numai bine
http://visualeffect.org/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Aceasi problema, tot laptop dell.De obicei folosesc wireless dar vazand recent ca nu merge, ba scrie Local Only, ba doar skype-ul se deschide.Am stick de la RDS si l-am conectat sa vad daca merge.Tot aia, nu merge mai deloc.Eu cred ca e ceva problema...>.