| DonAnonymius a întrebat:

Orele la şcoală trec foarte greu şi aş vrea să îmi spuneţi şi mie nişte metode sau orice să nu mă mai plictisesc.Nu ştiu, poate nişte jocuri pe telefon ( menţionez că am Nokia, deci aplicaţii din Ovi store ). Sau ceva ce pot face cu colegul de bancă. Sau jocuri de cuvinte, ABSOLUT ORICE! Mersi!

10 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Am sa-ti spun asta chiar daca te vei supara. Nu stiu in ce clasa esti dar din pacate nu e bine ceea ce vrei sa faci. Tu de ce mergi la scoala? De ce te tin parintii tai intr-o institutie? Mergi la scoala pentru a invata, pentru a fii un om nu o carpa, nu un analfabet de care sa rada in cel mai scurt timp altii. Sper sa nu te superi si daca te vei supara... iti va trece tie dar gandeste`te putin ca mergi la scoala pentru a invata, pentru a afla lucruri noi. Uite, eu am terminat scoala dar tare as vrea sa mai fiu o data intra 12`a. Nu-ti bate joc de scoala, de tine. Ai grija nu cauta metode sa nu fii atemt la ore, mai tarziu vei regreta asta.

| MG4Life a răspuns:

Nu te mai uita la ceas si timpul o sa treaca f repede, sau vorbeste prin mesaje cu cineva. Eu ca sa scap de plictiseala joc piatra/hartie/foarfeca cu colegul ca sa ridicam mana sus si sa raspundem la urmatoarea intrebare(daca nu stim improvizam) e destul de distractiv, poti incerca!

| l1feincolor a răspuns:

Buna! Si euu am problema asta,, iar cateodata chiar nu mai rezistam si nu mai stiam ce sa fac straight face Ma mai jucam pe telefon, x si 0 c colegul de banca, dar sa stii ca cel mai bine e sa incerci sa fii atent la lectie si sa o intelegi,, iar in timp ce incerci sa intelegi lectia raspectiva... ora a trecut big grin,, am incercat si a mers! Bafta!batting eyelashes Funda :X

| D3iDEI a răspuns:

Ce ai ma cum sa te joci pe telefon, eu sunt a 8a si cand ma plictisesc incep sa fac glume...la inceput intre colegi si mai pe la sf cu vocea tare chiar daca aud si profii, dar dupa trebuie sa stii sa raspunzirolling on the floor

| IamFantastic a răspuns:

Fai pe cei din jurul tau sa rada, cu o voce caraghioasa, sau zambeste pana la urechi si fa ochi mici, cu fata asta intoarcete lent la colegul din spate (o sa rada rau de tot)
Cand ii face pe aia sa rada cu o voce caraghioasa, spune-le lucruri gen, morrrrr(cu o foce ascutita sau groasa rolling on the floor ) beeee sau fa glume dar nu te grabi cand faci glume,
Scopul principal este sa ii faci pe cei din jurul tau sa rada,

sunt multe sa iti spun dar nu am voie sa spun pe TPU. rolling on the floor++
O sa treaca repede orele cu ce ti-am zis eu rolling on the floor

| vladvlad11 a răspuns:

Eu tais zice sa gasesti pe cineva amuzant si sa iti bati joc de el alaturi de colegul de banca sau zici cv cu voce tare si toata clasa sa rada si profesorii iti tin critice sau desenezi pe caiet sau te joci pe tel sau vb cu prietena ta (daca ai) eu asta iti zic cel putin asa fac eu :d

| BubbLLe a răspuns:

Spune o tampenie si fa in asa fel incat sa te dea afara. Iar apoi pana se termina ora poti face ceva distractiv stand pe hol batand la usile celorlalte clase, desigur apoi trebuie sa fugi laughing. Sau daca nu vrei sa fi dat afara ...asculta de sfaturile celor de mai jos, iar orele vor trece mai repede decat ti-ai fi crezut. Sper ca ti-am fost de ajutor, pa wave

| UrsuRares a răspuns:

Pai...angry birds happy(cel normal nu rio sau seasons) e foarte interesant mai e si ninjump(eu am android nu stiu daca il gasesti in ovi store)

| Daiiia a răspuns:

Asculta muzica la casti sau joaca cv cu colegu cv gen fazan sau daca ai talent la desenat poti desena ceva... funda plsss

| Adriano55 a răspuns:

Incearca sa gaeseti ceva ce sa te tina treaza adica sa ai adrenalina in tine de exemplu incearca sa fami misto de alti sau ia-ti staniolu de la sandwich sau ceva ce poti sa arunci dupa aia de la tine din clasa nu stiu dk o sa-ti mearga da mie imi reuseste pana acum in afara de mate acolo si dk beeau 5 enegizante tot trag pe drepta