| RaR a întrebat:

Salut, pe windows vista jocurile merg mai greu ca pe xp?

12 răspunsuri:
| KenJi a răspuns:

Nu prea merg foarte multe jocuri aia e toata faza.

| Tobiii a răspuns:

Da. Este o problema cu vista si unele jocuri nu o sa.ti meraga deloc.

| uN23 a răspuns:

Depinde de configuratia calculatorului. Daca ai un calculator mai slab orice iti merge greu, nu doar jocurile. happy

| CorontzGurGurul a răspuns:

Da, pentru ca vista are nevoie de mai multe resurse pentru rulare. Din cate am vazut la cerintele jocurilor, e nevoie de mai multa memorie ram.

| addict a răspuns:

Depinde de ce jocuri vorbesti daca te eferi in mare parte al counter-strike este posibil sa aveti lag si fps nu tocmai 100 fps 80 90.
Alte jocuri merg bine bininteles depinde si de procesor placa video ram etc

| BooKzOr a răspuns:

Nu merg mai greu decat in caz ca jocul nu suporta windows vista.De ex la cerintele unui joc scrie si pe ce windows va merge jocul perfect

| isauranick a răspuns:

Buna nu cred ca merg mai greu pentru ca vista e mai nou decat xp si are programe mai noiwinking

| IL03ELO a răspuns:

Nu neaparat, depinde cat ai memorie ram si cat "mananca" windows-ul.

| Pustoaicka50 a răspuns:

Da.Ruleaza mai greu decat pe Xp.Acum depinde si ce procesor ce placa video ai si rami.

| Dan_5885 a răspuns:

Buna! da. daca nu ai ram mai mult nu iti merg la fel ca pe xp.de ex un joc cere pe win xp 1 gb automat pe vista/windows7 cere 2 gb de ram.o zi faina!

| Sparks_4392 a răspuns:

Schimba windowsu, da' urgent... xp sp3 sau 7. vista e o gluma.

| andrutzzzzza a răspuns:

Nu.din potriva jocurile merg mai repede