| TruLaLa a întrebat:

Puteti sa-mi dati niste link-uri sau niste idei din ce si cum as putea confectiona o jucarie de brad! Dau funditaaaa)

2 răspunsuri:
| EliottBOOM a răspuns:

1. ai nevoie de : hartie mica patrtata, foarfeca lipici
Taie hartia in 13 fasii hartia. apoi indoaio incet si lipeste marginile ca petalele de floare. Lipeste-le intre ele si o sa ai o floare
2.ai nevoie de : hartie colorata verde si foarfeca
ia doua bucati de hartie egale si indoaiele una peste alta si deseneaza o jumatate de brad apoi decupeaza cu foarfeca. decupeaza un brad in partea de sus si unul in fata de jos apoi bagale una in alta.
3.ia o bucata de hartie A-6 si impaturesteo cum vrei apoi decupeaza de capul tau din ea. dasfao si vei avea un fulg.