| Vladut_Vladut_1996 a întrebat:

Stie cineva de unde se ridica un colet care nu a fost putut fi livrat din cauza " adresa incorecta ". Imi zice ca trebuie sa fie ridicat daca nu va fi trimis inapoi la persoana care l.a trims.
Am fost la posta si mi s.a spus ca nu este nimic pe numele meu. Pe internet arata ca nu a fost putut fi livrat si trebuie sa il ridic de undeva. Unde se tin coletele care nu au putut fi livrate din diferite motive gen adresa incorcta sau cand nu poate fi contactat destinatarul?

Răspuns Câştigător
| hellocat a răspuns:

Daca ai comandat prin posta romana, sincer la cat de praf e posta la noi, probabil ti l-o fi ratacit pe undeva, dar esti sigur ca te-ai dus la posta unde trebuia? Adica poate fi prin alt sediu de al lor. Iar la curier trebuie tot asa sa te duci la sediul firmei de curierat din orasul tau si spui numele(sa spui absolut tot numele cand te duci-eu nu am spus odata si celalalt nume de familie si nu imi gasea coletul)
Sper sa iti gasesti comanda cat de curand happy

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

De la sediul local al firmei prin care a fost trimis coletul (posta, careva firma de curierat).
La comanda e bine sa-ti dai numarul de telefon la care sa te contacteze cand soseste coletul sau daca intervine vreo problema.